علائم ابتلا به ویروس کرونا

علائم ابتلا به ویروس کرونا

اﮔﺮ ﺑﻪ ﺗﺐ ﯾﺎ ﻫﺮ ﯾﮏ ازﻋﻼﺋﻢ زیر & nbsp;ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻮدﯾﺪ، ﺳﺮﯾﻊ ﺑﻪ ﻣﺮاﮐﺰ درﻣﺎﻧﯽ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﮐﻨﯿﺪ.

1تب:از & nbsp;علائم بیماری & nbsp;بوده و حالتی است که در آن & nbsp;دمای & nbsp;بدن جانوران & nbsp;خون & zwnj;گرم & nbsp;از مقدار طبیعی آن بیش & zwnj;تر شده و نقطه ثبت دمایی در مغز & nbsp;(set-point) & nbsp;جابجا می & zwnj;شود. تب نشانهٔ مبارزهٔ بدن در برابر & nbsp;عوامل بیماری & zwnj;زا & nbsp;است .

2.سرفه:نوعی واکنش دفاعی بدن (رفلکس) به مواد محرک تنفسی یا آلودگی هوا یا برای دفع ترشحات در هنگام بیماری است. مکانیسم سرفه خروج سریع هوای & nbsp;بازدمی & nbsp;بر اثر انقباض عضلات تنفسی است.

3.تنگه نفس: & nbsp;تنفس & nbsp;دشوار یا پرزحمت و کوتاه را گویند، که بیمار احساس ناخوشایند دشواری و سختی و سطحی شدن تنفس را دارد (کوتاه و سطحی بودن تنفس). این مشکل در بسیاری از بیماری & zwnj;ها مشاهده می & zwnj;شود .

4.لرز:لرزش & nbsp;یا & nbsp;رَعشه & nbsp;به حرکاتی غیرارادی و پاتولوژیک[۱] & nbsp;در & nbsp;ماهیچه & zwnj;های & nbsp;بدن گفته می & zwnj;شود که حالتی نسبتاً ریتمی و نوسانی (به جلو و عقب) دارند.لرزش رایج & zwnj;ترین شکل حرکت & zwnj;های غیرارادی است و می & zwnj;تواند در دستان، بازوها، سر، صورت، & nbsp;تارهای صوتی، & nbsp;بالاتنه & nbsp;و پاها رخ دهد.

5.درد بدن:درد & nbsp;ماهیچه، یکی از علائم بسیاری از بیماری & zwnj;ها و اختلالات است. شایع & zwnj;ترین عامل آن کار کشیدن زیاد یا کشیدگی گروهی از ماهیچه & zwnj;ها است و اگر دلیل آن فیزیکی نباشد، می & zwnj;تواند به دلیل & nbsp;عفونت ویروسی & nbsp;باشد.

6.گلو درد:به درد یا سوزش & nbsp;گلو & nbsp;می & zwnj;گویند. گلودرد یکی از & nbsp;نشانه & zwnj;های بیماری & nbsp;شایع است و معمولاً به دلیل & nbsp;فارنژیت & nbsp;(التهاب & nbsp;گلو) اتفاق می & zwnj;افتد، و همچنین می & zwnj;تواند نشانه & zwnj;ای از & nbsp;تروما & nbsp;و & nbsp;دیفتری & nbsp;باشد. گلودرد می & zwnj;تواند خفیف یا شدید باشد.

7.سر درد:سردرد & nbsp;یکی از شایع & zwnj;ترین شکایت & zwnj;های & nbsp;بیماریها & nbsp;است که در بیشتر موارد عِلَلی & nbsp;خوش & zwnj;خیم & nbsp;دارد و نیاز به درمان خاصی جز علامت درمانی ندارد، ولی در بعضی از موارد بسیار شدید و غیرقابل تحمل یا نشانه بیماری & zwnj;های خطرناک مانند & nbsp;تومور & nbsp;مغزی است.

8.اسهال:وضعیتی است که در آن فرد بیمار دست کم سه بار در روز & nbsp;دفع مدفوع & nbsp;روان یا مایع دارد. این حالت می & zwnj;تواند چند روز به طول بینجامد و موجب & nbsp;کم آبی بدن & nbsp;می & zwnj;شود که در پی از دست دادن مایعات رخ می & zwnj;دهد.

9.تهوع:احساس بالا آوردن غذا و به هم خوردن دل. نوعی احساس است همراه با حرکت معکوس اندامهای گوارشی که & nbsp;معده & nbsp;برای بیرون & zwnj;راندن چیزی که در داخل آن است، انجام می & zwnj;دهد. در این حالت انسان وادار به & nbsp;استفراغ & nbsp;می & zwnj;شود.[

10.استفراغ:درون & nbsp;معده & nbsp;جانداران از راه دهان و گاه از راه بینی به بیرون است.

11.آبریزش بینی:آبریزش بینی ،ناشی از خشکی بیش از حد تولید شده توسط بافت های بینی و دیواره های مجاور و رگهای خونی در بینی است.

12.در ﺻﻮرت ﺗﻤﺎس ﻧﺰدﯾﮏ ﺑﺎ ﻓﺮد ﺑﯿﻤﺎر14 & nbsp; روز ﻣﺮاﻗﺐ ﻋﻼﺋﻢ ﻓﻮق ﺑﺎﺷﯿﺪ

میتوانید برای خرید محصولات بهداشتی به سایت ماشین & nbsp;سازی آدلی مراجعه کنید. & nbsp;

& nbsp;

& nbsp;

& nbsp;

& nbsp;

& nbsp;