پرداخت ها توسط ارز دیجیتال

پرداخت ها توسط ارز دیجیتال

اکثر کسانی که این مقاله را میخوانند با پول الکترونیکی شاید آشنا زیاد نباشند در این مقاله قصد داریم شما را با پول های الکترونیکی یا همان ارز دیجیتال آشنا کنیم، و به شناخت آن ها بپردازیم.

ویژگی پول های الکترونیکی

اول از همه باید بدانید که ما دو نوع ارز دیجیتال داریم.

1-پول الکترونیکی مبتنی بر کارت: یک قطعه الکترونیکی سخت افزاری است که قابلیت حمل کردن آن نیز وجود دارد که در اصل یک ریز پردازنده است که در کارت زخیره میشود.

2- پول الکترونیکی مبتنی بر نرم افزار: در این نوع هیچ قطعه سخت افزاری وجود ندارد و فقط برنامه یا نرم افزار آن را روی رایانه نصب می شود.

پول الکترونیکی یا ارز دیجیتال بخشی از آن از سوی دولت منتشر شده است و بخش دیگر آن از سوی بخش خصوصی است که از طریق الکترونیکی تولید، پخش و مبادله می شود و بر روی یک قطعه الکترونیکی ذخیره می شود.

این روز ها ارز دیجیتال در کشور ایران نیز رواج پیدا کرده است. که همچنین سایت ماشین سازی دانیال نیز برای خود یک درگاه پرداخت از طریق ارز های دیجیتالی گذاشته است. شما میتوانید با ورود به سایت ماشین سازی دانیال از وسایل مربوط به بیماری کرونا و خرید دستگاه های صنعتی با خبر شوید.

و اما یکی از ویزگی های مهم ارز دیجیتال این است که:

1-پول الکترونیکی مبتنی بر کارت: این پول به حمل نقل و اسکناس نیازی ندارد و در یک قطعه سخت افزاری است و به ما این اطمینان را میدهد که از سرقت پول توسط سود جویان خیالمان راحت باشد.

2- پول الکترونیکی مبتنی بر نرم افزار: اصلا در این قسمت نیازی به حمل کردن هیچ گونه قطعه سخت افزاری (کارت) نیست!

نکته: در واقع پول الکترونیکی جایگزینی برای سکه ها و اسکناس ها است که به صورت الکترونیکی از آن استفاده می شود و یک مکانیسم پرداخت ارزش ذخیره شده است که در آن مقداری از وجه یا ارزش که برای مصرف کننده قابل استفاده است، در یک وسیله و قطعه الکترونیکی ذخیره شده است.

شاید این سوال در ذهن بیشتر مردم پیش امده است که چرا ارزهای دیجیتال برای ایرانیان جذابیت خاصی دارد؟

ارز دیجیتال بدلیل عدم اطمینان به مؤسسات مالی شکل گرفت ارز دیجیتال همراه با شکل گرفتن خود خوبی هایی نیز داشت که در بالا می توانید ویژگی های ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

ارز دیجیتال یک نوع پیشرفته پول است با قابلیت های خاص بهترین قابلیت این هست که مردم به آن اطمینان می کنند.